Rıfat Yüzüak ile Max Factor Makyaj Akademesi & Rıfat Yüzüak'ın Makyaj Tüyoları

09:12

Merhabalar 
13 Mayıs Çarşamba günü çok güzel bir davete katıldım. Hem çok eğlendim hemde bu işin üstadından makyaj sırlarını öğrendim.
Sizde o günün nasıl geçtiğini ve Rıfat Yüzüak'ın makyaj uygulaması yaparken ki tüyolarını merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.
Keyifli okumalar...


Çarşamba günü The İstanbul Edition Hotel'de toplandık. Önce kahvaltımızı ettik eğitim başlamadan da Max Factor ürünlerini kurcaladık.Ardından Rıfat Yüzüak aramıza katıldı. Zamanın nasıl geçtiğini gerçekten anlamadım.


Bu işin içinde olduğumuz için aslında çoğumuz anlattığı şeylere aşina idik.
 Fakat Rıfat Yüzüak öyle içten, sempatik ve eğlenceli anlattı ki kimse anlatırken sıkılmadı.
Rıfat Yüzüak sayesinde bazı bildiğimiz doğruların yanlış olduğunu öğrendik. Yada bildiklerimizin üstüne yenilerini ekledik.


Rıfat Yüzüak bu zamana kadar en iyi marka işbirliği olduğunu vurguladı. Çünkü kendisi çok az ürün kullanarak makyaj yapma taraftarı. Bu yüzden Max Factor ile çalışmaktan çok memnun.

Gelelim merak ettiğiniz asıl yere ! Ünlü makyaj artisti Rıfat Yüzüak'ın makyaj tüyoları neler ? Öğrendiklerimi saklamayacağım tabiki sizlerlede paylaşacağım umarım faydası olur sizin içinde :)
Adım adım nasıl ilerliyor hepsini sizlere anlatacağım.

Tenin makyaja hazırlığı
Makyaja başlamadan temiz bir cildin en önemli basamak olduğunun üstünü çizdi. Ten makyajı hazırlığında baz ve bakım kremlerinin kullanımına dikkat etmemizi tavsiye etti. 

Fondöten seçimi ve kullanımı
Fondöten seçiminde en önemli unsur renk seçimidir. Fondöten rengini çoğumuz yanlış seçiyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken rengi vücudumuzun dekoltesine göre seçmemiz. Dekolte bölgesinde deneme yaparak doğru rengi anca öyle anlayabileceğimizi vurguladı. Fondötenin bilekte yada yüze uygulama yaparak seçilemeyeceğini söyledi. 
Ayrıca fondötenle kusurları kapatmayı değil, sadece cilt rengi eşitlemeyi hedeflemeliyiz.. Kusurları ise kapatıcı yardımı ile kapatmamız gerekiyor.
Ve Rıfat Yüzüak'ın uygulama yaparken en çok dikkat ettiği nokta fondöten uygulama şekli.
Fondöten elle uygulanmaz dedi. Fırça yardımı ile uygulama yapılmalı. Uygulama sırasında da fırça çok bastırılmadan kullanılmalı.


Kapatıcı kullanımı
Kapatıcı fondötenin kapatamadığı kusurlar için kullanılır. Ve sadece o bölgeye uygulanmalı.
Kapatıcı rengi seçerkende fondötenden bir ton koyu olması gerekiyor.
Gözaltı kapatıcısı açık renk olmaz. Açık renk kapatmak yerine kusurları daha çok ortaya çıkarır. 1 ton koyu renk seçimi morlukları, kusurları kapatıp aydınlık bir görünüm verir.Kontör ile göz ve yüz boyutlandırma
En önemli noktaya geldik. Belki çoğumuz çok istediği ve yapmakta zorlandığı bir uygulama kontür. 
Yüz aslında daha büyük ve aşağıda gözükür. Boyutlandırma ile bu görünümü düzeltebiliriz. Boyutlanmış bir cilt daha fit ve daha yukarıda görünür.
Boyutlandırma için cildimizden 2 ton koyu ve mat bir pudra kullanılır.
Boyutlandırma alın, elmacık kemikleri, burun, gidi ve gözde uygulanır.


Kontör uygulamasının nasıl yapılacağını anlatırken tam anından yakalamışım :)

Basic göz makyajı
Günlük göz makyajında ten rengi tonlarında farlar kullanmamızı öneriyor.
Rıfat Yüzüak'a göre günlük göz makyajında yapmamız gereken sadece bronz pudra ile gözünüzü belirginleştirip mat kahve bir far uygulamak yeterli.
Göz makyajı uygulamasında en önemli noktada az ürün alıp iyice yedirmek. Sonra gerekli görürsek yeni ürün alıp uygulama yapmalıyız.Eyeliner uygulaması
İyi bir eyeliner uygulaması için en önemlisi çok pratik yapmak şart. Ve hiçbir zaman tek seferde eyeliner uygulaması yapmaya çalışmamalıyız. Önce gözün orta kısmına çok küçük bir çizgi yapıp içe ve dışa doğru küçük hareketlerle dikkatlice eyeliner uygulamasını bitirmeliyiz.

Makyaja ışık verme
Makyajı ortaya çıkaran en önemli dokunuş. Sedefli parlak açık renk pudralar ile yapılır.
Şakaklara uygulandığında cildi ışıltılı, gergin, sağlıklı ve genç gösterir.
Dudağın üst çizgisine uygulandığında dudağı daha iri ve çıkık gösterir.

Pudra kullanımı
En dikkat gerektiren uygulamadır ve ciltte sadece parlama endişesi olan kısımlarda kullanılmalıdır.
Gözaltı kapatıcısını sabitlemek için de iyi bir yöntemdir. 
Aman dikkat ! Gereksiz ve fazla pudra kullanımı sizi yaşlı gösterebilir.

Benim için oldukça keyifli ve bilgilendirici bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese ve RIFAT YÜZÜAK ' a çok teşekkür ederim. Umarım burada ki bilgilerin sizinde işinize yarar.~~~~~~~~

Yazımı okuduktan sonra blogumu sağ tarafta bulunan ' BU BLOGU TAKİP ET ' 
resmine tıklayıp blogumu takibe alıp desteklerseniz çok sevinirim :)


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...